FAQ

Często zadawane pytania

Nie. Podana cena nie obejmuje instalacji ani transportu z naszej fabryki do miejsca montażu.

Cena montażu wynosi od 2500 zł netto.

Koszt montażu małego schronu wynosi około 25000 zł, a większe schrony o powierzchni około 50 metrów kwadratowych to koszt od 45000 do 60 000 złotych.

Koszt instalacji jest ustalany indywidualnie w zależności od rodzaju schronu, zakresu prac.

Tak, na naszym kanale YouTube Atlas Survival Shelters mamy kilka filmów pokazujących, jak to zrobić.

Należy przyjąć około 30% kosztu zakupu schronu.

Jeśli schron jest dostępny, czas realizacji wynosi około 2 tygodni. Zamówienia niestandardowe trwają zwykle 2-3 miesiące. Większe projekty, które wymagają większego nakładu prac na miejscu, mogą zająć ponad 6 miesięcy.

Nasza polska fabryka stara się utrzymywać schrony na stanie. W sprawie dostępności prosimy o kontakt.

W Polsce nie potrzebujesz pozwolenia do 35 mkw.

W przypadku wszystkich zamówień niestandardowych będzie obowiązywać co najmniej 20% bezzwrotnej opłaty/zaliczki.

Zazwyczaj schrony instalują nasi dealerzy, ale możesz to zrobić samodzielnie, jeśli martwisz się, że ludzie będą wiedzieć, gdzie jest Twój schron. Nasze schrony zazwyczaj nie wymagają wysoko wykwalifikowanych pracowników do ich montażu.

Większość schronów będzie wysyłana z naszego zakładu w Polsce, ale mamy też drugi zakład na Ukrainie. W wypadku małej dostępności zakładamy możliwość wysyłki z USA.

Fracht kosztuje od 4 zł netto za km, w zależności od dostępności samochodów ciężarowych na rynku, za każdym razem transport wyceniamy indywidualnie.

TAK. System filtracji powietrza NBC jest wliczony w cenę wszystkich schronów pokazanych na naszej stronie internetowej.

Jeśli schron ma chronić przed promieniowaniem powinien być wkopany co najmniej 90 cm pod powierzchnią gruntu. Natomiast jeśli ma panować stała temperatura to musi znajdować się co najmniej 180 cm pod powierzchnią, aby kontrolować klimat latem.

W północnej Europie, musi znajdować się co najmniej 3 metry pod powierzchnią, chyba że schron znajduje się pod domem.

Wymóg NATO to co najmniej dwa metry pod ziemią dla nadlatujących pocisków artyleryjskich.

Należy unikać terenów zalewowych oraz wysokiego poziomu wód gruntowych. Przed montażem każdorazowo należy wykonać badania hydrologiczne działki.

Istnieje kilka podstawowych systemów, z których korzystają ludzie. Panele fotowoltaiczne z magazynem energii jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem, na rynku pojawił się model odporny na EMP. Drugi sposób to podziemny generator diesla w oddzielnej gondoli generatora, ale dotyczy to wyłącznie dużych schronów. Trzeci to samodzielny naziemny generator propanu, który może być również używany jako wsparcie dla twojego domu, ale każde źródło zasilania nad ziemią jest podatne na wandalizm i silne wiatry.

Absolutnie nie! Nasze systemy filtracji powietrza są tworzone przez profesjonalistów, którzy zajmują się tym od ponad 50 lat. Używamy wyłącznie szwajcarskich lub izraelskich systemów filtracji powietrza. Jedynymi wysokiej jakości importowanymi markami są ANDAIR, Bethel, Temet i Lunor.

Schrony Atlas słyną z zapewniania ogromnej ilości miejsca do przechowywania. Miejsca te znajdują się pod podłogą, łóżkiem, pod telewizorem, stołem, ladą. Dzięki czemu wszystkie twoje zapasy są poza zasięgiem wzroku. Za dopłatą oferujemy również przechowywanie pod podłogą w naszych kwadratowych schronach.

Możesz pozostawać w bunkrze jak długo chcesz/potrzebujesz, o ile masz jedzenie i wodę. Wszystkie nasze schrony pomieszczą wystarczającą ilość żywności i wody na co najmniej 30 dni przy podanej pojemności. Nasze większe schrony ze schowkami pod podłogą mogą pomieścić zapasy jedzenia i wody na 6 miesięcy, a niektóre nawet na dłużej.

To zależy od tego, w jakiej części Europy się znajdujesz. W Polsce temperatura w schronie, do którego nie wciągnięto powietrza z zewnątrz, powinna wynosić od 7 do 15 stopni na głębokości 2 metrów.

TAK. W większych schronach tunele ewakuacyjne montowane są w standardzie, w wypadku mniejszych, za dopłatą.

TAK. Atlas Survival Shelters posiada patenty na swoje systemy, systemy wprowadzania rur powietrznych, które obecnie spełniają wymogi określane przez wojsko USA.

SCHRONY
NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Porównaj jakość naszych schronów z konkurencją!

Instalujemy i dostarczamy
w całej Europie