Schron Ekonomiczny

Schron to metalowe pomieszczenie przeznaczone do ochrony osób, usytuowane poniżej poziomu powierzchni ziemi. Do jego zainstalowania wymagana jest zbrojona płyta fundamentowaz betonu C20/25 (C30/35).

Schron wyposażony jest w pakiet filtracyjny szwajcarskich firm, który chroni przed bronią nuklearno-biologiczną oraz chemiczną co identyfikuje go jako nowoczesny schron NBC. Dodatkowym zabezpieczeniem są gazo szczelne i wodoszczelne drzwi oddzielające powierzchnie mieszkalną od strefy dekontaminacyjnej. Wejście do schronu jest zabezpieczone przez płytę wykonaną ze stali AR 500, która jest odporna na pociski większości kalibrów broni palnej.

Cała konstrukcja jest piaskowana i malowana dwoma warstwami farby cynkowej TEKNOZINC 90 SE. Zewnętrzna część bunkra pokryta jest pianą zamkniętokomórkową o żywotności 25 lat. Stalowa konstrukcja jest transportowana w dwóch elementach.

WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE

Właz wejściowy ze stali AR 500 z siłownikami gazowymi i dwoma ryglami od środka

  • Oświetlenie LED

  • Filtr NBC VA – 40

  • Zejście do schronu za pomocą drabiny stalowej

  • Łóżko trzypiętrowe

             WYMIARY:

  • długość 5,8 m

  • szerokość wew. 2,2 m

  • szerokość zew. 2,45 m

  • głębokość pod powierzchnią ziemi maksymalnie 2,50 m

  • waga 6000 kg

 

 

Nasze schrony zostały zaprojektowane do instalowania pod betonowymi posadzkami nowych domów.

Zapewniają bezpieczne schronienie, a także świetnie sprawdzą się jako pomieszczenie do przetrzymywania różnych cennych rzeczy – możesz je wykorzystać np. jako piwnicę z winami lub pomieszczenie z bronią, jako schronienie przed tornadem, a także mogą być wyposażone w nasz pakiet NBC, aby służyć jako nowoczesne schrony NBC. Konstrukcja stalowa jest dostarczana w jednym kawałku i wciągana do otworu. W wykopanym otworze instaluje się podziemny kanał powietrzny, wodociąg, linie elektryczne, kable antenowe, kable słoneczne, przewody kanalizacyjne itp..

Nasze Bunkry Ekonomiczne można zainstalować pod kuchnią, podłogą garażu, podłogą szopy, pokojem gościnnym lub pokojem dziennym.

Personalizacja / Dostosowanie

Bunkry są wysoce konfigurowalne i oferują szereg ulepszeń dostosowanych do każdej potrzeby i sytuacji. W naszym głównym zakładzie w Teksasie zawsze wystawiana jest duża liczba prefabrykowanych modeli stalowych bunkrów, a nasz salon wystawowy jest otwarty dla publiczności. Nasza kalifornijska fabryka, która jest odpowiedzialna za badania i rozwój oraz produkuje schrony na rynek Zachodniego Wybrzeża również jest otwarta dla publiczności.

Pobyt w schronie może sprawiać wrażenie, jakbyś był w więzieniu, odbiera normalność, której potrzebujesz, aby przetrwać długi czas w podziemnym schronieniu w razie potrzeby. Oto kilka sposobów wykorzystania bunkrów, aby dać Ci poczucie i pomysł na dostosowanie własnego schronienia.

Cena: od 50.000 € netto

Potrzebujesz więcej informacji?

Sprawdź nasze FAQ (Często zadawane pytania)

lub
Napisz lub zadzwoń do nas

Galeria