Modular / 8 -14 osób

Schrony modułowe Modular zostały zaprojektowane jako schrony przeciwatomowe, które są jak najbardziej upodobnione do domu. Nie są tak wytrzymałe i nie mają ogromnej ilości schowków pod podłogą jak okrągłe schrony, ale można je zbudować tak, aby od wewnątrz wyglądały jak normalny dom.

Do zainstalowania schronu wymagane jest wykonanie płyty fundamentowej zbrojonej z betonu C20/25 ( C30/35 ), w celu stabilnego przytwierdzenia do podłoża. Bunkier jest wyposażony w pakiet filtracyjny szwajcarskich firm, który chroni przed bronią nuklearno-biologiczną oraz chemiczną. Obiekt może służyć jako nowoczesny schron NBC. Dodatkowym zabezpieczeniem są gazo-szczelne i wodo-szczelne drzwi oddzielające powierzchnie mieszkalną od strefy dekontaminacyjnej. Wejście do bunkra zabezpieczają stalowe płyty w gatunku AR 500.

 

Stal ta jest kuloodporna dla większości kalibrów broni palnej. Również z tej stali wykonany jest właz wejściowy wyposażony w siłowniki gazowe ułatwiające otwieranie i zamykanie oraz dwa zamknięcia umiejscowione od wewnątrz. Częściowo zasypane
wyjście ewakuacyjne zabezpieczone jest włazem ze stali AR 500.

  • cała konstrukcja jest piaskowana i malowana dwoma warstwami farby

  • wnętrze zabezpieczono dwoma warstwami farby cynkowej
   TEKNOZINC 90 SE

  • schron jest pokryty pianą zamknięto-komorową SO – 303, co gwarantuje 25 lat żywotności

  • na potrzeby transportu, konstrukcja bunkra jest podzielona na pięć elementów

  • w skład konstrukcji wchodzą dwa moduły mieszkalne

Konstrukcja schronu umożliwia jego instalację pod budynkiem, np: pod kuchnią lub podłogą garażu, może również mieć zastosowanie jako winnica czy kino przydomowe.

Moduł dekontaminacyjny jest oddzielony drzwiami gazoszczelnymi z pomieszczeniem wyposażonym w agregat prądotwórczy. Istnieje możliwość zainstalowania power banka alternatywnie dla agregatu, celem podtrzymania zasilania w bunkrze.

 

Cechy

Schrony modułowe są wykonane ze stalowych ścian o grubości 6mm  i wysokości 2,40 metra. Zewnętrzne podpory konstrukcyjne różnią się w zależności od kanałów konstrukcyjnych, belek dwuteowych do rur prostokątnych.

Specyfikacja

Potrzebujesz więcej informacji?

Sprawdź nasze FAQ (Często zadawane pytania)

lub
Napisz lub zadzwoń do nas

Galeria